TDZVTR24
DigiKey Part Number
TDZVTR24TR-ND - Tape & Reel (TR)
TDZVTR24CT-ND - Cut Tape (CT)
TDZVTR24DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TDZVTR24
Description
DIODE ZENER 24V 500MW TUMD2M
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 24 V 500 mW ±10% Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TDZVTR24 Models
Category
Power - Max
500 mW
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 17 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±10%