RSS095N05FU6TB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RSS095N05FU6TB |
Description | MOSFET N-CH 45V 9.5A 8SOP |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 45 V 9.5A (Ta) 2W (Ta) Surface Mount 8-SOP |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RSS095N05FU6TB Models |
Category | Rds On (Max) @ Id, Vgs 16mOhm @ 9.5A, 10V |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 26.5 nC @ 5 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) 20V |
Part Status Not For New Designs | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1830 pF @ 10 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 2W (Ta) |
Technology | Mounting Type Surface Mount |
Drain to Source Voltage (Vdss) 45 V | Supplier Device Package 8-SOP |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Package / Case |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4V, 10V | Base Product Number |