ESR03EZPJ111
DigiKey Part Number
RHM110DTR-ND - Tape & Reel (TR)
RHM110DCT-ND - Cut Tape (CT)
RHM110DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESR03EZPJ111
Description
RES 110 OHM 5% 1/3W 0603
Detailed Description
110 Ohms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ESR03EZPJ111 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)