XUH538033.333300X is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 0
Datasheet
33.3333 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
XUH538033.333300X
DigiKey Part Number
800-XUH538033.333300XTR-ND - Tape & Reel (TR)
800-XUH538033.333300XCT-ND - Cut Tape (CT)
800-XUH538033.333300XDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XUH538033.333300X
Description
CLCC 5.00X3.20X1.10 MM, 2.54MM P
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
98mA
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)