XTC312779.215000I
DigiKey Part Number
800-XTC312779.215000I-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XTC312779.215000I
Description
LGA 2.50X3.20X0.85 MM, 1.25 MM P
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
779.215 MHz TCXO CML Oscillator 1.8V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
XTC312779.215000I Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±3ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
61mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
8-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)