XLL738153.600000X
DigiKey Part Number
800-XLL738153.600000XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XLL738153.600000X
Description
XTAL OSC XO 153.6000MHZ LVDS SMD
Detailed Description
153.6 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
100mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)