XLH536033.333000I
DigiKey Part Number
631-1162-2-ND - Tape & Reel (TR)
631-1162-1-ND - Cut Tape (CT)
631-1162-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XLH536033.333000I
Description
XTAL OSC XO 33.3330MHZ HCMOS SMD
Detailed Description
33.333 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
35mA
Size / Dimension
0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)