X9317US8Z-2.7T1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 60
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 0
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Digital Potentiometer 50k Ohm 1 Circuit 100 Taps Up/Down (U/D, INC, CS) Interface 8-SOIC
X9317US8Z-2.7T1
DigiKey Part Number
X9317US8Z-2.7T1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X9317US8Z-2.7T1
Description
IC DIG POT 50K 8-SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
X9317US8Z-2.7T1 Models
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Part Status
Active
Temperature Coefficient (Typ)
±300ppm/°C
Supplier Device Package
8-SOIC
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C