X9315WSIZ-2.7
DigiKey Part Number
X9315WSIZ-2.7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X9315WSIZ-2.7
Description
IC DIG POT 10K 8-SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 32 Taps Up/Down (U/D, INC, CS) Interface 8-SOIC
EDA/CAD Models
X9315WSIZ-2.7 Models
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Packaging
Tube
Tolerance
±20%
Part Status
Active
Temperature Coefficient (Typ)
±300ppm/°C
Supplier Device Package
8-SOIC
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C