IDT71V67803S133PFI is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 100-TQFP (14x14)
IDT71V67803S133PFI
DigiKey Part Number
IDT71V67803S133PFI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDT71V67803S133PFI
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
133 MHz
Packaging
Tray
Access Time
4.2 ns
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)