IDT71V3558S100BQI8
DigiKey Part Number
IDT71V3558S100BQI8-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDT71V3558S100BQI8
Description
IC SRAM 4.5MBIT PAR 165CABGA
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 4.5Mbit Parallel 100 MHz 5 ns 165-CABGA (13x15)
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
100 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Access Time
5 ns
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)