71V67602S133PFGI is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
In Stock: 49
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 100-TQFP (14x14)
71V67602S133PFGI
DigiKey Part Number
71V67602S133PFGI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V67602S133PFGI
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
Clock Frequency
133 MHz
Packaging
Tray
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)