71V65803S133BGGI
DigiKey Part Number
71V65803S133BGGI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V65803S133BGGI
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 119PBGA
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 9Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 119-PBGA (14x22)
Clock Frequency
133 MHz
Packaging
Tray
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)