71V3576S133PFGI is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 66
Datasheet
Similar
In Stock: 0
In Stock: 72
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
In Stock: 154
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 4.5Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 100-TQFP (14x14)
71V3576S133PFGI
DigiKey Part Number
800-1473-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V3576S133PFGI
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clock Frequency
133 MHz
Packaging
Tray
Access Time
4.2 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)