71V3556S133PFGI8 is Obsolete and no longer manufactured.
Similar
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
In Stock: 0
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 4.5Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 100-TQFP (14x14)
71V3556S133PFGI8
DigiKey Part Number
71V3556S133PFGI8-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V3556S133PFGI8
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
Clock Frequency
133 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Access Time
4.2 ns
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)