RH100-40.000-11.5-F-0720-T-NS3
DigiKey Part Number
2151-RH100-40.000-11.5-F-0720-T-NS3TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RH100-40.000-11.5-F-0720-T-NS3CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RH100-40.000-11.5-F-0720-T-NS3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RH100-40.000-11.5-F-0720-T-NS3
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 11.5PF SMD
Detailed Description
40 MHz ±7ppm Crystal 11.5pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
11.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 90°C
Frequency
40 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±7ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)