CO2520-0.032768-3.3-50-X-TR
DigiKey Part Number
2151-CO2520-0.032768-3.3-50-X-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-CO2520-0.032768-3.3-50-X-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-CO2520-0.032768-3.3-50-X-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CO2520-0.032768-3.3-50-X-TR
Description
XTAL OSC XO 32.768KHZ HCMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
240µA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)