QTK325-32.768KDD-T
DigiKey Part Number
4981-QTK325-32.768KDD-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
4981-QTK325-32.768KDD-TCT-ND - Cut Tape (CT)
4981-QTK325-32.768KDD-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QTK325-32.768KDD-T
Description
3.2X2.5 1.8V+/-25PPM -40~85C
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
3mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)