QT252S-19.200MAAV-T
DigiKey Part Number
4981-QT252S-19.200MAAV-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
4981-QT252S-19.200MAAV-TCT-ND - Cut Tape (CT)
4981-QT252S-19.200MAAV-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QT252S-19.200MAAV-T
Description
2.5X2.0 SEAM SEAL MHZXTAL -4PAD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.2 MHz ±30ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
19.2 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)