PG0087.223NL
DigiKey Part Number
553-3087-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PG0087.223NL
Description
FIXED IND 22UH 800MA 280 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 800 mA 280mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
280mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
22MHz
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.244" L x 0.244" W (6.20mm x 6.20mm)
Current - Saturation (Isat)
800mA
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)