PA5448.471NLT
DigiKey Part Number
553-PA5448.471NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PA5448.471NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PA5448.471NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA5448.471NLT
Description
FIXED IND 470NH 25A 3.1 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Shielded Molded Inductor 25 A 3.1mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA5448.471NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
24A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
3.1mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.346" L x 0.323" W (8.80mm x 8.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)