PA4344.682NLT
DigiKey Part Number
553-3478-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3478-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3478-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4344.682NLT
Description
FIXED IND 6.8UH 19A 9.2 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 µH Shielded Molded Inductor 19 A 9.2mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA4344.682NLT Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
9.2mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.697" L x 0.677" W (17.70mm x 17.20mm)
Current - Saturation (Isat)
32A
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)