PA4344.472NLT
DigiKey Part Number
553-3012-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3012-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3012-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4344.472NLT
Description
FIXED IND 4.7UH 25A 5.5 MOHM SMD
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 25 A 5.5mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4344.472NLT Models
DC Resistance (DCR)
5.5mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.697" L x 0.677" W (17.70mm x 17.20mm)
Current - Saturation (Isat)
41A
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)