PA4304.332NLT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Würth Elektronik
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Eaton - Electronics Division
In Stock: 10,863
Datasheet
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.7 A 18mOhm Max Nonstandard
PA4304.332NLT
DigiKey Part Number
553-2541-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4304.332NLT
Description
FIXED IND 3.3UH 5.7A 18 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PA4304.332NLT Models
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
18mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)