AB2720B-LWC30-R
DigiKey Part Number
668-1481-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AB2720B-LWC30-R
Description
BUZZER ELEMENT STD 2KHZ 27MM
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 kHz Standard Buzzer Element 30V p-p 1.063" Dia (27.00mm) 300 Ohms
Category
Type
Standard
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
Impedance
300 Ohms
Series
Capacitance @ Frequency
45000pF @ 1kHz
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Part Status
Active
Size / Dimension
1.063" Dia (27.00mm)
Frequency
2 kHz
Termination
Wire Leads
Voltage - Input (Max)
30V p-p