UCE4031035LK015000-19.2MDK
DigiKey Part Number
4289-UCE4031035LK015000-19.2MDKTR-ND - Tape & Reel (TR)
4289-UCE4031035LK015000-19.2MDKCT-ND - Cut Tape (CT)
4289-UCE4031035LK015000-19.2MDKDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UCE4031035LK015000-19.2MDK
Description
TCXO OSCILLATORS 3225 4-SMD TCXO
Manufacturer Standard Lead Time
1 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.2 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V Enable/Disable SMD 3.2mm x 2.5mm
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
1.5ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
3mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
SMD 3.2mm x 2.5mm
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)