Image for UB2000-30GM-H3-V1 is not available
UB2000-30GM-H3-V1
DigiKey Part Number
2046-UB2000-30GM-H3-V1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UB2000-30GM-H3-V1
Description
ULTRASONIC
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Ultrasonic Proximity Sensor 3.150" ~ 78.740" (80mm ~ 2000mm) IP67 Cylinder, Threaded - M30
Category
Material - Body
Nickel-Plated Brass, Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer
Pepperl+Fuchs, Inc.
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Packaging
Box
Termination Style
Connector
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Sensor Type
Ultrasonic
Ingress Protection
IP67
Sensing Distance
3.150" ~ 78.740" (80mm ~ 2000mm)