PCV100-F200-B25-V1D-6011
DigiKey Part Number
2046-PCV100-F200-B25-V1D-6011-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCV100-F200-B25-V1D-6011
Description
OPTICAL READ HEAD 100MM
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2D Code Reader CMOS Chassis Mount
Category
Sensor Type
CMOS
Manufacturer
Pepperl+Fuchs, Inc.
Voltage - Supply
15 ~ 30VDC
Packaging
Box
Mounting Type
Chassis Mount
Part Status
Active
Termination Style
Cable with Connector
Type
2D Code Reader
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Visual Field (Max)
60.0mm x 40.0mm
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Installation Distance
100.0mm