ERJ-UP3F3902V
DigiKey Part Number
10-ERJ-UP3F3902VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-UP3F3902VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-UP3F3902VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-UP3F3902V
Description
RES 39K OHM 1% 1/4W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-UP3F3902V Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)