ERJ-P6WJ1R5V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 4,566
Datasheet
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
1.5 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film