ERJ-6RBD1051V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 12,819
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 3,636
Datasheet
1.05 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-6RBD1051V
DigiKey Part Number
ERJ-6RBD1051V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-6RBD1051V
Description
RES 1.05K OHM 0.5% 1/10W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-6RBD1051V Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)