ERJ-3EKF1001V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 70
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 2,026,722
Datasheet
Vishay Dale
In Stock: 2
In Stock: 21,723
TE Connectivity Passive Product
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
1 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film