OD8032-24HBIP69K
DigiKey Part Number
1053-OD8032-24HBIP69K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OD8032-24HBIP69K
Description
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC WIRE
Detailed Description
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 80mm L x 80mm H Ball 77.0 CFM (2.16m³/min) 2 Wire Leads
Category
Noise
50.0dB(A)
Mfr
Power (Watts)
7.8 W
Operating Temperature
-4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Size / Dimension
Square - 80mm L x 80mm H
Width
32.00mm
Current Rating (Amps)
0.330A
Air Flow
77.0 CFM (2.16m³/min)
Static Pressure
0.730 in H2O (181.8 Pa)
Lifetime @ Temp.
70000 Hrs @ 40°C