OD8015-12HB01A
OD8015-12HB01A
OD8015-12HB01A
DigiKey Part Number
1053-1662-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OD8015-12HB01A
Description
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 80mm L x 80mm H Ball 3 Wire Leads
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
OD8015-12HB01A Models
Category
Bearing Type
Ball
Mfr
Fan Type
Series
Features
Speed Sensor (Tach)
Packaging
Bulk
Termination
3 Wire Leads
Part Status
Active
Approval Agency
cURus, TUV
Voltage - Rated
Material - Frame
Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Size / Dimension
Square - 80mm L x 80mm H
Material - Blade
Width
15.00mm