SZMM3Z27VT1G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
onsemi
In Stock: 63,209
Datasheet
Similar
Central Semiconductor Corp
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Nexperia USA Inc.
Zener Diode 27 V 300 mW ±5% Surface Mount SOD-323
SC-76, SOD-323
SZMM3Z27VT1G
DigiKey Part Number
SZMM3Z27VT1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SZMM3Z27VT1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
SZMM3Z27VT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZMM3Z27VT1G
Description
DIODE ZENER 27V 300MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
54 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SZMM3Z27VT1G Models
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Tolerance
±5%
Package / Case
Power - Max
300 mW
Supplier Device Package
SOD-323
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Base Product Number
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 18.9 V