NL17SG08DFT2G
DigiKey Part Number
NL17SG08DFT2GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
NL17SG08DFT2GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
NL17SG08DFT2GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NL17SG08DFT2G
Description
IC GATE AND 1CH 2-INP SC88A
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
AND Gate IC 1 Channel SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NL17SG08DFT2G Models
Category
Current - Output High, Low
8mA, 8mA
Mfr
Input Logic Level - Low
0.7V ~ 0.8V
Series
Input Logic Level - High
1.7V ~ 2V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.9ns @ 3.3V, 30pF
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Logic Type
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Supplier Device Package
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Number of Inputs
2
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Voltage - Supply
0.9V ~ 3.6V