MM3Z47VT1G
DigiKey Part Number
488-MM3Z47VT1G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM3Z47VT1G
Description
DIODE ZENER 47V 300MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 47 V 300 mW ±6% Surface Mount SOD-323
Category
Impedance (Max) (Zzt)
170 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 32.9 V
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Tolerance
±6%
Supplier Device Package
SOD-323
Power - Max
300 mW