XW2B-34G4 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Omron Automation and Safety
In Stock: 0
Datasheet
34 Position Interface Module Terminal Blocks - Screw Connection To Rectangular, Male 16-22 AWG
Omron Din Rail Connector Terminal Blocks | Digi-Key Daily
XW2B-34G4
DigiKey Part Number
Z10148-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XW2B-34G4
Description
INTERFACE MOD HDR 34POS 16-22AWG
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
XW2B-34G4 Models
Category
Positions / Poles
34
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Voltage - Rated
125VAC
Series
Current Rating (Per Contact)
1 A
Packaging
Bulk
Operating Temperature
0°C ~ 55°C
Part Status
Obsolete
Length
4.429" (112.50mm)
Process Side Connection
Terminal Blocks - Screw Connection
Width
1.772" (45.00mm)