S8VK-G48048-400
DigiKey Part Number
Z11520-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S8VK-G48048-400
Description
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 480W
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
AC DIN Rail Power Supply 1 Output 48V 10A
Category
Power (Watts)
480W
Voltage - Isolation
3 kV
Packaging
Bulk
Efficiency
93%
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension
5.91" L x 3.74" W x 4.92" H (150.0mm x 95.0mm x 125.0mm)
AC Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Approval Agency
CE, cULus, cURus, TUV
Voltage - Output 1
48V
Base Product Number
Current - Output (Max)
10A