J7KN-14D-01 24D is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Contactor 3PST-NO (3 Form A) 14 A 24VDC Coil Chassis Mount, DIN Rail
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
J7KN-14D-01 24D
DigiKey Part Number
J7KN-14D-0124D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
J7KN-14D-01 24D
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
J7KN-14D-01 24D Models
Category
Contact Rating (Current)
14 A
Switching Voltage
690VAC - Max
Operating Temperature
-40°C ~ 60°C
Coil Voltage
24VDC