H3Y-2 AC200-230 10S
DigiKey Part Number
Z6346-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H3Y-2 AC200-230 10S
Description
RELAY TIME DELAY 10SEC 5A 250V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Off-Delay, On-Delay Time Delay Relay DPDT (2 Form C) 0.5 Sec ~ 10 Sec Delay 5A @ 250VAC Socketable
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
H3Y-2 AC200-230 10S Models
Category
Circuit
DPDT (2 Form C)
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Delay Time
0.5 Sec ~ 10 Sec
Series
Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
200 ~ 230VAC