F3SJ-B1265P25 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | F3SJ-B1265P25-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | F3SJ-B1265P25 |
Description | LIGHT CURTAIN HAND 25MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Light Curtain 25mm Hand Blanking, Muting Function |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | F3SJ-B1265P25 Models |
Category | Number of Beams 62 |
Manufacturer Omron Automation and Safety | Beam Pitch 20mm |
Series | Operating Range 0.2m ~ 7.0m |
Packaging Bulk | Features Blanking, Muting Function |
Part Status Active | Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
Protection Hand | Operating Temperature -10°C ~ 55°C |
Detection Capability 25mm | Voltage - Supply 24VDC |
Protective Height 1265mm | Base Product Number |