F3SG-4SRA0760-25-F
DigiKey Part Number
236-F3SG-4SRA0760-25-F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F3SG-4SRA0760-25-F
Description
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
Detailed Description
Light Curtain 25mm Hand Blanking, Muting Function
Category
Number of Beams
38
Beam Pitch
20mm
Series
Operating Range
0.3m ~ 20.0m
Protection
Hand
Operating Temperature
-30°C ~ 55°C
Detection Capability
25mm
Voltage - Supply
24VDC
Protective Height
760mm