F3SG-4RA0720-14
DigiKey Part Number
Z5929-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F3SG-4RA0720-14
Description
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 14mm Finger Blanking, Muting Function
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F3SG-4RA0720-14 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Beams
71
Beam Pitch
10mm
Series
Operating Range
0.3m ~ 10.0m
Packaging
Box
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Protection
Finger
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Detection Capability
14mm
Voltage - Supply
24VDC
Protective Height
720mm