E5EC-RR4D5M-011
DigiKey Part Number
SW1731-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E5EC-RR4D5M-011
Description
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V
Display Characters - Height
0.710" (18.00mm), 0.433" (11.00mm), 0.307" (7.80mm)
Voltage - Supply
24VAC/DC
Series
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
Packaging
Box
Input Range
-200°C ~ 2300°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output Type
Relay (6)
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C