E5EC-QX4A5M-010
DigiKey Part Number
SW1746-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E5EC-QX4A5M-010
Description
CONTROL TEMP/PROC 100-240V PANEL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Process, Temperature Controller (RTD, Type B, E, J, K, L, N, PLII, R, S, T, U, W) 100 ~ 240VAC Panel Mount
Category
Display Characters - Height
0.710" (18.00mm), 0.433" (11.00mm), 0.307" (7.80mm)
Voltage - Supply
100 ~ 240VAC
Series
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
Packaging
Box
Input Range
-200°C ~ 2300°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output Type
Relay (4), Voltage (External SSR)
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C