GK2YAR-P26UC00-000L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
ODU
In Stock: 6
Datasheet
26 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder
GK2YAR-P26UC00-000L
DigiKey Part Number
1907-GK2YAR-P26UC00-000L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GK2YAR-P26UC00-000L
Description
ODU AMC RECEPT.,STY.K,SZ.2,,26P,
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GK2YAR-P26UC00-000L Models
Category
Shell Finish
Ruthenium over Electroless Nickel
Mfr
Contact Finish - Mating
Gold
Series
Color
Silver
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Connector Type
Shielding
Number of Positions
26
Current Rating (Amps)
5A
Shell Size - Insert
2
Voltage Rating
300V
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Operating Temperature
-51°C ~ 125°C