TJA1028T/3V3/20/1J
DigiKey Part Number
568-15184-2-ND - Tape & Reel (TR)
568-15184-1-ND - Cut Tape (CT)
568-15184-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TJA1028T/3V3/20/1J
Description
IC TRANSCEIVER HALF 1/1 8SO
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1/1 Transceiver Half LINbus 8-SO
Category
Receiver Hysteresis
200 mV
Manufacturer
NXP USA Inc.
Voltage - Supply
3.3V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Transceiver
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)