11925SA-24Q-ALD-0
DigiKey Part Number
12-11925SA-24Q-AL-D0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
11925SA-24Q-ALD-0
Description
FAN AXIAL 119X25MM 24VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 119mm L x 119mm H Ball 113.0 CFM (3.16m³/min) 3 Wire Leads
Category
Features
Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Mfr
Noise
44.0dB
Series
Power (Watts)
4.8 W
Termination
3 Wire Leads
Voltage - Rated
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 119mm L x 119mm H
Current Rating (Amps)
0.200A
Width
25.00mm
Voltage Range
12 ~ 27.6VDC
Air Flow
113.0 CFM (3.16m³/min)
Static Pressure
0.290 in H2O (72.2 Pa)
Lifetime @ Temp.
40000 Hrs @ 60°C