SZMM3Z18VT1GX
DigiKey Part Number
1727-SZMM3Z18VT1GXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-SZMM3Z18VT1GXCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-SZMM3Z18VT1GXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZMM3Z18VT1GX
Description
DIODE ZENER 18V 300MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 18 V 300 mW ±5% Surface Mount SOD-323
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SZMM3Z18VT1GX Models
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Mfr
Operating Temperature
150°C (TJ)
Tolerance
±5%
Package / Case
Power - Max
300 mW
Supplier Device Package
SOD-323
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms
Base Product Number
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 13 V